Soo Curlers Major League presented by CINTAS
Curling Scores
Soo Curlers Major League presented by CINTAS
Oct 29 - Apr 1, 2026
|
| Draw Mar 4 - 6:20 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Matt Mann Sault Ste. Marie, NO |
![]() |
0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | X | 6 | ||
| JC Beecroft Sault Ste Marie, ON |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Matt Mann
| Games: | 18 |
| Record: | 7W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.70 |
| PA/G: | 8.77 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
JC Beecroft
| Games: | 19 |
| Record: | 5W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.19 |
| PA/G: | 10.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.34 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Season Statistics
JC Beecroft
| Games: | 13 |
| Record: | 2W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.94 |
| PA/G: | 12.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.49 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
Matt Mann
JC Beecroft
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 35 -- Wed, Mar 4 -- 6:20pm ET | |||
| Sherlock | 6 | Final | |
| Sault College Men | 5 | (EE) | |
| Hodgson | 5 | Final | |
| Robert | 7 | (7) | |
| Mann | 6 | Final | |
| Beecroft | 3 | (7) | |
| Sherlock | 6 | Final | |
| Sault College Men | 5 | (EE) | |
| Hodgson | 5 | Final | |
| Robert | 7 | (7) | |
| Mann | 6 | Final | |
| Beecroft | 3 | (7) |
| Sherlock | 6 | Final | |
| Sault College Men | 5 | (EE) | |
| Hodgson | 5 | Final | |
| Robert | 7 | (7) | |
| Mann | 6 | Final | |
| Beecroft | 3 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














