Sundbyberg Open
Curling Scores
Sundbyberg Open
Oct 23 - 26, 2025
|
| Draw Oct 25 - 2:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Evelina Barone Riga, LAT |
![]() |
1 | 0 | 1 | 3 | 1 | 0 | 0 | X | 6 | ||
| Molly Mabergs Harnosand, SWE |
0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Evelina Barone
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.84 |
| PA/G: | 8.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Molly Mabergs
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.29 |
| PA/G: | 11.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Season Statistics
Evelina Barone
| Games: | 35 |
| Record: | 23W - 12L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.06 |
| PA/G: | 6.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Molly Mabergs
| Games: | 13 |
| Record: | 0W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 4.33 |
| PA/G: | 10.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Scoring Records - Season
Evelina Barone
Molly Mabergs
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 8 -- Sat, Oct 25 -- 8:00am CET | |||
| Yildiz | 11 | Final | |
| Farnell | 2 | (6) | |
| Bjoernstad | 7 | Final | |
| Messenzehl | 4 | (7) | |
| Dupont | 11 | Final | |
| Turmann | 5 | (7) | |
| Barone | 6 | Final | |
| Mabergs | 3 | (7) | |
| Yildiz | 11 | Final | |
| Farnell | 2 | (6) | |
| Bjoernstad | 7 | Final | |
| Messenzehl | 4 | (7) | |
| Dupont | 11 | Final | |
| Turmann | 5 | (7) | |
| Barone | 6 | Final | |
| Mabergs | 3 | (7) |
| Yildiz | 11 | Final | |
| Farnell | 2 | (6) | |
| Bjoernstad | 7 | Final | |
| Messenzehl | 4 | (7) | |
| Dupont | 11 | Final | |
| Turmann | 5 | (7) | |
| Barone | 6 | Final | |
| Mabergs | 3 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












