Kamloops Crown of Curling
Curling Scores
Kamloops Crown of Curling
Oct 24 - 26, 2025
|
| Draw Oct 25 - 10:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kayla Wilson Kamloops, BC |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 6 | ||
| Mahra Harris Victoria, BC |
0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kayla Wilson
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.67 |
| PA/G: | 7.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Mahra Harris
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.35 |
| PA/G: | 8.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Kayla Wilson
| Games: | 31 |
| Record: | 13W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.56 |
| PA/G: | 8.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Mahra Harris
| Games: | 24 |
| Record: | 14W - 10L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.73 |
| PA/G: | 7.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Kayla Wilson
Mahra Harris
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












