Kamloops Crown of Curling
Curling Scores
Kamloops Crown of Curling
Oct 24 - 26, 2025
|
| Draw Oct 25 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sayaka Yoshimura Sapporo, JPN |
![]() |
4 | 4 | 2 | 0 | X | 10 | |||||
| Elyssa Bingham New Westminster, BC |
0 | 0 | 0 | 1 | X | 1 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sayaka Yoshimura
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.82 |
| PA/G: | 4.24 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.08 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Elyssa Bingham
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.58 |
| PA/G: | 15.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.08 |
| Steal Defense: | 0.62 |
| Force Efficiency: | 0.14 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Season Statistics
Sayaka Yoshimura
| Games: | 66 |
| Record: | 37W - 29L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 7.76 |
| PA/G: | 6.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Elyssa Bingham
| Games: | 16 |
| Record: | 0W - 16L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.27 |
| PA/G: | 15.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.10 |
| Steal Defense: | 0.57 |
| Force Efficiency: | 0.26 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Scoring Records - Season
Sayaka Yoshimura
Elyssa Bingham
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















