Northern Credit Union Mixed Doubles Open
Curling Scores
Northern Credit Union Mixed Doubles Open
Oct 24 - 26, 2025
|
| Draw Oct 24 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Tellier/Winters Sudbury, ON |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 3 | |||
| McClelland/Rowley Toronto, ON |
3 | 4 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 9 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Tellier/Winters
| Games: | 0 |
| Record: | 0W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 0.00 |
| PA/G: | 0.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
McClelland/Rowley
| Games: | 3 |
| Record: | -1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.09 |
| PA/G: | 15.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | -0.14 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Tellier/Winters
| Games: | 23 |
| Record: | 10W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.31 |
| PA/G: | 7.99 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
McClelland/Rowley
| Games: | 11 |
| Record: | 5W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.97 |
| PA/G: | 8.99 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Tellier/Winters
McClelland/Rowley
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












