U.S. Steel Pan-Continental Championships
Curling Scores
U.S. Steel Pan-Continental Championships
Oct 19 - 26, 2025
|
| Draw Oct 26 - 5:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| China Wang, R |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 7 | ||
| Canada Homan, R |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
China
| Games: | 9 |
| Record: | 9W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.54 |
| PA/G: | 4.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Canada
| Games: | 9 |
| Record: | 6W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.93 |
| PA/G: | 6.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.03 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
China
| Games: | 57 |
| Record: | 33W - 24L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 8.15 |
| PA/G: | 6.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Canada
| Games: | 61 |
| Record: | 49W - 12L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.18 |
| PA/G: | 5.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.66 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
China
Canada
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: CF -- Sun, Oct 26 -- 4:30pm CT | |||
| CHN (Wang) | 7 | Final | |
| CAN (Homan) | 6 | (10) ![]() |
|
| CHN (Wang) | 7 | Final | |
| CAN (Homan) | 6 | (10) ![]() |
| CHN (Wang) | 7 | Final | |
| CAN (Homan) | 6 | (10) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















