King Cash Spiel
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
King Cash Spiel
Oct 16 - 19, 2025
|
| Draw Oct 17 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kayla Wilson Kamloops, BC |
0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 7 | |||
| Layna Pohlod , BC |
![]() |
2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 6 | ||
Event Statistics
Kayla Wilson
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.14 |
| PA/G: | 7.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Layna Pohlod
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.44 |
| PA/G: | 6.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Kayla Wilson
| Games: | 35 |
| Record: | 13W - 22L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.20 |
| PA/G: | 8.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Layna Pohlod
| Games: | 30 |
| Record: | 11W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.30 |
| PA/G: | 8.77 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Scoring Records - Season
Kayla Wilson
Layna Pohlod
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Site Menu:
| Draw: 3 -- Fri, Oct 17 -- 1:00pm PT | |||
| Kitazawa | 10 | Final | |
| Bingham | 3 | (7) ![]() |
|
| Cowan | 6 | Final | |
| Wark | 4 | (7) ![]() |
|
| Hafeli | 1 | Final | |
| Fitzgibbon | 7 | (6) ![]() |
|
| Wilson | 7 | Final | |
| Pohlod | 6 | (8) ![]() |
|
| Kitazawa | 10 | Final | |
| Bingham | 3 | (7) ![]() |
|
| Cowan | 6 | Final | |
| Wark | 4 | (7) ![]() |
|
| Hafeli | 1 | Final | |
| Fitzgibbon | 7 | (6) ![]() |
|
| Wilson | 7 | Final | |
| Pohlod | 6 | (8) ![]() |
| Kitazawa | 10 | Final | |
| Bingham | 3 | (7) ![]() |
|
| Cowan | 6 | Final | |
| Wark | 4 | (7) ![]() |
|
| Hafeli | 1 | Final | |
| Fitzgibbon | 7 | (6) ![]() |
|
| Wilson | 7 | Final | |
| Pohlod | 6 | (8) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















