Co-op Tour Challenge
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Co-op Tour Challenge
Oct 14 - 19, 2025
|
| Draw Oct 15 - 10:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Xenia Schwaller Zurich, SUI |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 | |||
| Sayaka Yoshimura Sapporo, JPN |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | ||
Event Statistics
Xenia Schwaller
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 0L |
| PF/G: | 6.12 |
| PA/G: | 6.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Sayaka Yoshimura
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 5.94 |
| PA/G: | 8.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.06 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Xenia Schwaller
| Games: | 110 |
| Record: | 80W - 30L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 5W - 0L |
| PF/G: | 8.41 |
| PA/G: | 5.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Sayaka Yoshimura
| Games: | 75 |
| Record: | 39W - 36L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 7.49 |
| PA/G: | 6.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Xenia Schwaller
Sayaka Yoshimura
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Site Menu:
| Draw: 5 -- Wed, Oct 15 -- 8:30am MT | |||
| Fujisawa | 6 | Final | |
| Skrlik | 5 | (8) ![]() |
|
| Schwaller | 5 | Final | |
| Yoshimura | 4 | (8) ![]() |
|
| Fujisawa | 6 | Final | |
| Skrlik | 5 | (8) ![]() |
|
| Schwaller | 5 | Final | |
| Yoshimura | 4 | (8) ![]() |
| Fujisawa | 6 | Final | |
| Skrlik | 5 | (8) ![]() |
|
| Schwaller | 5 | Final | |
| Yoshimura | 4 | (8) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















