Cloverdale Thanksgiving Mixed Doubles Curling Classic
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Cloverdale Thanksgiving Mixed Doubles Curling Classic
Oct 10 - 13, 2025
|
| Draw Oct 10 - 10:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Thornborough/Larence Penticton, BC |
3 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 8 | |||
| Cummings/Hoffard Abbotsford, BC |
![]() |
0 | 1 | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 3 | 9 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Thornborough/Larence
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 12.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.60 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Cummings/Hoffard
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.37 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.55 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Season Statistics
Thornborough/Larence
| Games: | 15 |
| Record: | 4W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.40 |
| PA/G: | 10.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Cummings/Hoffard
| Games: | 15 |
| Record: | 8W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.29 |
| PA/G: | 9.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Scoring Records - Season
Thornborough/Larence
Cummings/Hoffard
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











