Autumn Gold Curling Classic
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Autumn Gold Curling Classic
Oct 10 - 13, 2025
|
| Draw Oct 12 - 2:45 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Silvana Tirinzoni Aarau, SUI |
0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 3 | X | X | 9 | |||
| Bayly Scoffin Whitehorse, YK |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | X | 2 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Silvana Tirinzoni
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.45 |
| PA/G: | 5.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Bayly Scoffin
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 11.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Season Statistics
Silvana Tirinzoni
| Games: | 92 |
| Record: | 77W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.88 |
| PA/G: | 5.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.72 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Bayly Scoffin
| Games: | 27 |
| Record: | 8W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.82 |
| PA/G: | 9.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
Silvana Tirinzoni
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 1st End vs. Julia Markle (Oct 2, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 8th End vs. Amanda Sluchinski (Oct 11, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 4th End vs. Satsuki Fujisawa (Nov 15, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 1st End vs. Rachel Homan (Oct 19, 2025)
Bayly Scoffin
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Site Menu:
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















