TBayTel Major League of Curling
Curling Scores
TBayTel Major League of Curling
Oct 15 - Feb 21, 2026
|
| Draw Dec 17 - 6:15 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Myles Stevens Thunder Bay, NO |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | X | X | 1 | |||
| Trevor Bonot Thunder Bay, NO |
![]() |
0 | 3 | 1 | 0 | 2 | X | X | X | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Myles Stevens
| Games: | 15 |
| Record: | 4W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.00 |
| PA/G: | 7.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Trevor Bonot
| Games: | 17 |
| Record: | 14W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 9.36 |
| PA/G: | 5.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Season Statistics
Myles Stevens
| Games: | 18 |
| Record: | 4W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 5.92 |
| PA/G: | 8.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Trevor Bonot
| Games: | 41 |
| Record: | 27W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.34 |
| PA/G: | 6.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Scoring Records - Season
Myles Stevens
Trevor Bonot
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















