TBayTel Major League of Curling
Curling Scores
TBayTel Major League of Curling
Oct 15 - Feb 21, 2026
|
| Draw Nov 26 - 6:15 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Bryan Burgess Thunder Bay, NO |
![]() |
1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 5 | ||
| Kurtis Byrd Thunder Bay, NO |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 1 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Bryan Burgess
| Games: | 18 |
| Record: | 13W - 5L |
| Extra Ends: | 2W - 1L |
| One-Point Games: | 3W - 3L |
| PF/G: | 8.99 |
| PA/G: | 5.66 |
| Hammer Efficiency: | 0.52 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Kurtis Byrd
| Games: | 17 |
| Record: | 9W - 8L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 7.06 |
| PA/G: | 6.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Bryan Burgess
| Games: | 27 |
| Record: | 19W - 8L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.11 |
| PA/G: | 6.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Kurtis Byrd
| Games: | 30 |
| Record: | 12W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.48 |
| PA/G: | 7.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Bryan Burgess
Kurtis Byrd
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















