TBayTel Major League of Curling
Curling Scores
TBayTel Major League of Curling
Oct 15 - Feb 21, 2026
|
| Draw Nov 12 - 6:15 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ashley Palmer Thunder Bay, NO |
0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | |||
| Krista Scharf Thunder Bay, NO |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | X | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ashley Palmer
| Games: | 16 |
| Record: | 4W - 12L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.15 |
| PA/G: | 10.10 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Krista Scharf
| Games: | 17 |
| Record: | 8W - 9L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 1L |
| PF/G: | 6.08 |
| PA/G: | 7.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ashley Palmer
Krista Scharf
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














