TBayTel Major League of Curling
Curling Scores
TBayTel Major League of Curling
Oct 15 - Feb 21, 2026
|
| Draw Nov 5 - 6:15 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Travis Belchior Thunder Bay, NO |
0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | X | 4 | |||
| Frank Morissette Thunder Bay, NO |
![]() |
2 | 0 | 3 | 0 | 2 | 2 | X | X | 9 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Travis Belchior
| Games: | 16 |
| Record: | 5W - 11L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 5.89 |
| PA/G: | 7.77 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Frank Morissette
| Games: | 16 |
| Record: | 7W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 4L |
| PF/G: | 7.30 |
| PA/G: | 7.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Frank Morissette
| Games: | 15 |
| Record: | 7W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.55 |
| PA/G: | 7.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Travis Belchior
Frank Morissette
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















