TBayTel Major League of Curling
Curling Scores
TBayTel Major League of Curling
Oct 15 - Feb 21, 2026
|
| Draw Nov 5 - 6:15 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Krista Scharf Thunder Bay, NO |
![]() |
0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 3 | X | X | 8 | ||
| Robyn Despins Thunder Bay, NO |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | X | 1 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Krista Scharf
| Games: | 17 |
| Record: | 8W - 9L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 1L |
| PF/G: | 6.08 |
| PA/G: | 7.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Robyn Despins
| Games: | 17 |
| Record: | 8W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.70 |
| PA/G: | 7.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Robyn Despins
| Games: | 19 |
| Record: | 7W - 12L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.58 |
| PA/G: | 8.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Krista Scharf
Robyn Despins
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 8th End vs. Jennifer Clark-Rouire (Oct 18, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 1 in 3rd End vs. Jennifer Clark-Rouire (Oct 18, 2025)
> 1 in 3rd End vs. Abby Deschene (Sep 20, 2025)
> 1 in 4th End vs. Laurie St-Georges (Sep 19, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 3rd End vs. Kristy Watling (Oct 18, 2025)
> 4 in 4th End vs. Lisa McLeod (Oct 18, 2025)
> 4 in 6th End vs. Emma Artichuk (Sep 19, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 6th End vs. Lisa McLeod (Oct 18, 2025)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















