TBayTel Major League of Curling
Curling Scores
TBayTel Major League of Curling
Oct 15 - Feb 21, 2026
|
| Draw Oct 26 - 12:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kurtis Byrd Thunder Bay, NO |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | ||||
| Brian Adams Jr. Thunder Bay, NO |
3 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 6 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kurtis Byrd
| Games: | 17 |
| Record: | 9W - 8L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 7.06 |
| PA/G: | 6.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Brian Adams Jr.
| Games: | 18 |
| Record: | 10W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 2W - 2L |
| PF/G: | 7.52 |
| PA/G: | 6.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
Kurtis Byrd
| Games: | 30 |
| Record: | 12W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.48 |
| PA/G: | 7.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Brian Adams Jr.
| Games: | 35 |
| Record: | 19W - 16L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.25 |
| PA/G: | 6.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Kurtis Byrd
Brian Adams Jr.
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















