Curling Stadium SaskTour Tier 2 Grand Slam Qualifier
Curling Scores
Curling Stadium SaskTour Tier 2 Grand Slam Qualifier
|
| Draw Oct 3 - 8:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jason Ackerman Saskatoon, SK |
0 | 0 | 0 | 1 | X | 1 | ||||||
| Kelly Knapp Regina, SK |
1 | 0 | 6 | 0 | X | 7 | ||||||
Event Statistics
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.81 |
| PA/G: | 10.37 |
| Hammer Efficiency: | 0.07 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 4.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.65 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.69 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
| Games: | 44 |
| Record: | 27W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.87 |
| PA/G: | 7.03 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
| Games: | 52 |
| Record: | 26W - 26L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.63 |
| PA/G: | 6.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 1st End vs. Nathan Roy (Oct 12, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 6th End vs. Jason Ackerman (Oct 4, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 6th End vs. Kelly Knapp (Oct 13, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 8th End vs. Randy Bryden (Oct 4, 2025)
HIGH END SCORE: HAMMER
> 2 in 7th End vs. Jace Freeman (Aug 26, 2025)
> 2 in 4th End vs. Jace Freeman (Aug 26, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 2 in 8th End vs. Jace Freeman (Aug 26, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 4th End vs. Jayden King (Aug 26, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 2nd End vs. Jayden King (Aug 26, 2025)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















