McKee Homes Fall Curling Classic
Curling Scores
McKee Homes Fall Curling Classic
Oct 3 - 6, 2025
|
| Draw Oct 3 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ryan Parent , AB |
![]() |
4 | 0 | 5 | 1 | X | X | X | X | 10 | ||
| Derek McKenzie , SK |
0 | 3 | 0 | 0 | X | X | X | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ryan Parent
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.23 |
| PA/G: | 9.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Derek McKenzie
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.33 |
| PA/G: | 18.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.57 |
| Force Efficiency: | 0.17 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Ryan Parent
| Games: | 39 |
| Record: | 18W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 2L |
| PF/G: | 7.61 |
| PA/G: | 7.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Scoring Records - Season
Ryan Parent
Derek McKenzie
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















