Stu Sells Toronto Tankard
Curling Scores
Stu Sells Toronto Tankard
Oct 1 - 6, 2025
|
| Draw Oct 4 - 11:15 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Tsuyoshi Yamaguchi Karuizawa, JPN |
![]() |
0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 | ||
| Kibo Mulima Waterloo, ON |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 5 | |||
Event Statistics
Tsuyoshi Yamaguchi
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.47 |
| PA/G: | 6.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Kibo Mulima
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.84 |
| PA/G: | 7.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Tsuyoshi Yamaguchi
| Games: | 79 |
| Record: | 55W - 24L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.05 |
| PA/G: | 5.94 |
| Hammer Efficiency: | 0.49 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Kibo Mulima
| Games: | 34 |
| Record: | 14W - 20L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.29 |
| PA/G: | 7.54 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Scoring Records - Season
Tsuyoshi Yamaguchi
Kibo Mulima
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















