Colorado Curling Cup
Curling Scores
Colorado Curling Cup
Sep 25 - 28, 2025
|
| Draw Sep 26 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Stella/Carle Lafayette, CO |
3 | 1 | 3 | 1 | 1 | 0 | 2 | X | 11 | |||
| Hackett/Hackett Hartselle, AL |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 1 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Stella/Carle
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.18 |
| PA/G: | 6.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.60 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.61 |
Hackett/Hackett
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.76 |
| PA/G: | 12.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.69 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Stella/Carle
| Games: | 20 |
| Record: | 6W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.72 |
| PA/G: | 9.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Hackett/Hackett
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.97 |
| PA/G: | 11.06 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.58 |
| Force Efficiency: | 0.28 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Scoring Records - Season
Stella/Carle
Hackett/Hackett
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












