Colorado Curling Cup
Curling Scores
Colorado Curling Cup
Sep 25 - 28, 2025
|
| Draw Sep 25 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Farwell/Grabow Golden, CO |
0 | 0 | 2 | 1 | 2 | 1 | 2 | X | 8 | |||
| Stella/Carle Lafayette, CO |
![]() |
3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Farwell/Grabow
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.57 |
| PA/G: | 10.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.11 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Stella/Carle
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.18 |
| PA/G: | 6.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.60 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.61 |
Season Statistics
Farwell/Grabow
| Games: | 10 |
| Record: | 5W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.57 |
| PA/G: | 9.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.22 |
| Steal Efficiency: | 0.49 |
Stella/Carle
| Games: | 20 |
| Record: | 6W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.72 |
| PA/G: | 9.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Scoring Records - Season
Farwell/Grabow
Stella/Carle
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












