Invitation Valleyfield
Curling Scores
Invitation Valleyfield
Sep 25 - 28, 2025
|
| Draw Sep 27 - 6:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Simon Hebert Valleyfield, QC |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 4 | ||
| Anne Sophie Gionest Alma, QC |
0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Simon Hebert
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.13 |
| PA/G: | 6.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Anne Sophie Gionest
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.86 |
| PA/G: | 5.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.10 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Simon Hebert
| Games: | 41 |
| Record: | 22W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.99 |
| PA/G: | 7.35 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Anne Sophie Gionest
| Games: | 31 |
| Record: | 16W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.84 |
| PA/G: | 8.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
Simon Hebert
Anne Sophie Gionest
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













