ATB Okotoks Classic
Curling Scores
ATB Okotoks Classic
Sep 11 - 14, 2025
|
| Draw Sep 13 - 4:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Dustin Kalthoff Saskatoon, SK |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 2 | ||
| John Shuster Duluth, MN |
0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 2 | 1 | X | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Dustin Kalthoff
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.59 |
| PA/G: | 8.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
John Shuster
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.37 |
| PA/G: | 5.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Dustin Kalthoff
| Games: | 58 |
| Record: | 26W - 32L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.06 |
| PA/G: | 7.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
John Shuster
| Games: | 69 |
| Record: | 51W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.56 |
| PA/G: | 5.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Scoring Records - Season
Dustin Kalthoff
John Shuster
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















