Tournoi Equinoxe Open
Curling Scores
Tournoi Equinoxe Open
Sep 12 - 14, 2025
|
| Draw Sep 14 - 8:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Mathieu Tremblay Laval-sur-la-lac, QC |
![]() |
0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 3 | ||
| David Robillard Montrreal, QC |
1 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | X | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Mathieu Tremblay
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 14.35 |
| PA/G: | 6.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.69 |
David Robillard
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.21 |
| PA/G: | 5.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.53 |
Season Statistics
Mathieu Tremblay
| Games: | 31 |
| Record: | 16W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.84 |
| PA/G: | 8.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
Mathieu Tremblay
David Robillard
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: QF -- Sun, Sep 14 -- 8:30am ET | |||
| Wise | 7 | Final | |
| Lo | 6 | (8) | |
| Lalonde | 6 | Final | |
| Kennedy | 11 | (7) | |
| Girard | 4 | Final | |
| Bellavance | 5 | (8) | |
| Tremblay | 3 | Final | |
| Robillard | 8 | (7) | |
| Wise | 7 | Final | |
| Lo | 6 | (8) | |
| Lalonde | 6 | Final | |
| Kennedy | 11 | (7) | |
| Girard | 4 | Final | |
| Bellavance | 5 | (8) | |
| Tremblay | 3 | Final | |
| Robillard | 8 | (7) |
| Wise | 7 | Final | |
| Lo | 6 | (8) | |
| Lalonde | 6 | Final | |
| Kennedy | 11 | (7) | |
| Girard | 4 | Final | |
| Bellavance | 5 | (8) | |
| Tremblay | 3 | Final | |
| Robillard | 8 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












