Womens Masters Basel
Curling Scores
Womens Masters Basel
Sep 12 - 14, 2025
|
| Draw Sep 12 - 2:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Stefania Constantini Cortina d'Ampezzo, ITA |
![]() |
0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | 7 | ||
| Kristyna Farkova Prague, CZE |
1 | 1 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 6 | |||
Event Statistics
Stefania Constantini
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.22 |
| PA/G: | 6.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Kristyna Farkova
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.36 |
| PA/G: | 9.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.60 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Season Statistics
Stefania Constantini
| Games: | 59 |
| Record: | 31W - 28L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.33 |
| PA/G: | 6.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Kristyna Farkova
| Games: | 22 |
| Record: | 10W - 12L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.19 |
| PA/G: | 7.68 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Scoring Records - Season
Stefania Constantini
Kristyna Farkova
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 1 -- Fri, Sep 12 -- 8:30am CET | |||
| Huerlimann | 8 | Final | |
| Blackham | 1 | (5) | |
| Bjoernstad | 9 | Final | |
| Synackova | 1 | (6) | |
| Constantini | 7 | Final | |
| Farkova | 6 | (8) ![]() |
|
| Messenzehl | 4 | Final | |
| Jerger | 7 | (7) | |
| Huerlimann | 8 | Final | |
| Blackham | 1 | (5) | |
| Bjoernstad | 9 | Final | |
| Synackova | 1 | (6) | |
| Constantini | 7 | Final | |
| Farkova | 6 | (8) ![]() |
|
| Messenzehl | 4 | Final | |
| Jerger | 7 | (7) |
| Huerlimann | 8 | Final | |
| Blackham | 1 | (5) | |
| Bjoernstad | 9 | Final | |
| Synackova | 1 | (6) | |
| Constantini | 7 | Final | |
| Farkova | 6 | (8) ![]() |
|
| Messenzehl | 4 | Final | |
| Jerger | 7 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















