Stu Sells Oakville Tankard
Curling Scores
Stu Sells Oakville Tankard
Sep 5 - 8, 2025
|
| Draw Sep 8 - 8:45 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| JaeBeom Lee Seoul, KOR |
![]() |
0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 4 | ||
| Sam Mooibroek Whitby, ON |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
JaeBeom Lee
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.02 |
| PA/G: | 6.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Sam Mooibroek
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.38 |
| PA/G: | 6.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.12 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
JaeBeom Lee
| Games: | 33 |
| Record: | 16W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 6.56 |
| PA/G: | 7.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Sam Mooibroek
| Games: | 65 |
| Record: | 38W - 27L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.84 |
| PA/G: | 6.77 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Scoring Records - Season
JaeBeom Lee
Sam Mooibroek
HIGH END SCORE: HAMMER
> 3 in 6th End vs. Zach Davies (Aug 26, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 1 in 7th End vs. Zach Davies (Aug 26, 2025)
> 1 in 1st End vs. Simon Perry (Aug 26, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 3 in 7th End vs. Simon Perry (Aug 26, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 3rd End vs. Simon Perry (Aug 26, 2025)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: QF -- Mon, Sep 8 -- 8:45am ET | |||
| Whyte | 7 | Final | |
| Howard | 3 | (7) | |
| Waddell | 2 | Final | |
| Edin | 7 | (6) | |
| Lee | 4 | Final | |
| Mooibroek | 3 | (8) | |
| Epping | 5 | Final | |
| Dropkin | 8 | (7) | |
| Whyte | 7 | Final | |
| Howard | 3 | (7) | |
| Waddell | 2 | Final | |
| Edin | 7 | (6) | |
| Lee | 4 | Final | |
| Mooibroek | 3 | (8) | |
| Epping | 5 | Final | |
| Dropkin | 8 | (7) |
| Whyte | 7 | Final | |
| Howard | 3 | (7) | |
| Waddell | 2 | Final | |
| Edin | 7 | (6) | |
| Lee | 4 | Final | |
| Mooibroek | 3 | (8) | |
| Epping | 5 | Final | |
| Dropkin | 8 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 24, 2026
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















