ADVICS Cup
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ADVICS Cup
Aug 21 - 24, 2025
|
| Draw Aug 21 - 12:40 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Rui Wang Beijing, CHN |
LOSS | L | ||||||||||
| Honoka Sasaki , JPN |
WIN | W | ||||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Rui Wang
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 0.00 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 1.00 |
| Force Efficiency: | 1.00 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Honoka Sasaki
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 5.96 |
| PA/G: | 7.66 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Rui Wang
| Games: | 78 |
| Record: | 41W - 37L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 7.70 |
| PA/G: | 6.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Honoka Sasaki
| Games: | 18 |
| Record: | 6W - 12L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 5.04 |
| PA/G: | 8.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Scoring Records - Season
Rui Wang
Honoka Sasaki
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













