Korean Mixed Doubles National Championship
Curling Scores
Korean Mixed Doubles National Championship
Jul 21 - 29, 2025
|
| Draw Jul 26 - 11:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ha/Kim Gangwon, KOR |
LOSS | L | ||||||||||
| Kim/Park Jeonbuk, KOR |
![]() |
WIN | W | |||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ha/Kim
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.37 |
| PA/G: | 9.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Kim/Park
| Games: | 7 |
| Record: | 3W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.86 |
| PA/G: | 10.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
Ha/Kim
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.37 |
| PA/G: | 9.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Kim/Park
| Games: | 7 |
| Record: | 3W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.86 |
| PA/G: | 10.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Scoring Records - Season
Ha/Kim
Kim/Park
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















