Booster Juice World Junior Mixed Doubles Curling Championship
Curling Scores
Booster Juice World Junior Mixed Doubles Curling Championship
May 6 - 11, 2025
|
| Draw May 7 - 9:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Slovenia Kavcic/Zelinka |
![]() |
1 | 1 | 1 | 0 | 6 | 4 | X | 13 | |||
| Nigeria Daniel/Daniel |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | ||||
Event Statistics
Slovenia
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.95 |
| PA/G: | 13.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.61 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Nigeria
| Games: | 7 |
| Record: | 1W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 1.08 |
| PA/G: | 27.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.03 |
| Steal Defense: | 0.90 |
| Force Efficiency: | 0.13 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Scoring Records - Season
Slovenia
Nigeria
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
OGDEN, Utah -- Team Matt Dunstone's road map is now clear and defined.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












