World Open Stick Curling Championship
Curling Scores
World Open Stick Curling Championship
Apr 24 - 27, 2025
|
| Draw Apr 24 - 10:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Score | ||
| Olson/Lafleur , CAN |
![]() |
1 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 5 | ||
| Olson/Chartrand , CAN |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Olson/Lafleur
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.42 |
| PA/G: | 7.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Olson/Chartrand
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.33 |
| PA/G: | 5.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.08 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.88 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Olson/Lafleur
Olson/Chartrand
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












