European Curling Championshis - C-Division
Curling Scores
European Curling Championshis - C-Division
Apr 26 - May 1, 2025
|
| Draw Apr 28 - 12:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Andorra Garcia, J |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | X | 4 | |||
| Latvia Gulbis, R |
![]() |
5 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Andorra
| Games: | 8 |
| Record: | 4W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.97 |
| PA/G: | 7.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Latvia
| Games: | 9 |
| Record: | 9W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 20.89 |
| PA/G: | 3.39 |
| Hammer Efficiency: | 0.68 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.65 |
Scoring Records - Season
Andorra
Latvia
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














