World Senior Curling Championships
Curling Scores
World Senior Curling Championships
Apr 26 - May 3, 2025
|
| Draw Apr 28 - 7:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Australia Lorrain-Smith, H |
0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6 | |||
| Switzerland Wuest, D |
![]() |
1 | 0 | 4 | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 10 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Australia
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.03 |
| PA/G: | 8.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Switzerland
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 9.73 |
| PA/G: | 7.03 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Australia
Switzerland
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













