USA Curling Mixed National Championship
Curling Scores
USA Curling Mixed National Championship
Apr 16 - 20, 2025
|
| Draw Apr 16 - 4:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Peter Stolt St. Paul, MN |
![]() |
2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 2 | X | 9 | ||
| Chris Sherry Seattle, WA |
0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | X | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Peter Stolt
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.29 |
| PA/G: | 7.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Chris Sherry
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.29 |
| PA/G: | 11.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.60 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Peter Stolt
Chris Sherry
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 1 -- Wed, Apr 16 -- 2:30pm MT | |||
| Falco | 8 | Final | |
| Raju | 3 | (7) | |
| Stolt | 9 | Final | |
| Sherry | 5 | (7) | |
| Leichter | 9 | Final | |
| Barajas | 1 | (6) | |
| Falco | 8 | Final | |
| Raju | 3 | (7) | |
| Stolt | 9 | Final | |
| Sherry | 5 | (7) | |
| Leichter | 9 | Final | |
| Barajas | 1 | (6) |
| Falco | 8 | Final | |
| Raju | 3 | (7) | |
| Stolt | 9 | Final | |
| Sherry | 5 | (7) | |
| Leichter | 9 | Final | |
| Barajas | 1 | (6) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















