AMJ Players' Championship
Curling Scores
AMJ Players' Championship
|
| Draw Apr 10 - 8:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kerri Einarson Gimli, MB |
0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 4 | 0 | X | 8 | |||
| Xenia Schwaller Zurich, SUI |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 5 | ||
Event Statistics
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.32 |
| PA/G: | 6.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.55 |
| PA/G: | 11.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.27 |
| Steal Efficiency: | 0.12 |
Season Statistics
| Games: | 60 |
| Record: | 36W - 24L |
| Extra Ends: | 2W - 2L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.75 |
| PA/G: | 6.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
| Games: | 98 |
| Record: | 61W - 37L |
| Extra Ends: | 4W - 0L |
| One-Point Games: | 5W - 0L |
| PF/G: | 7.61 |
| PA/G: | 6.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 2nd End vs. Satsuki Fujisawa (Nov 30, 2024)
> 5 in 7th End vs. Christina Black (Nov 26, 2024)
> 5 in 6th End vs. Momoha Tabata (Nov 7, 2024)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 7th End vs. Satsuki Fujisawa (Nov 30, 2024)
> 4 in 3rd End vs. Kaitlyn Lawes (Nov 2, 2024)
> 4 in 6th End vs. Anna Hasselborg (Oct 3, 2024)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 6th End vs. Kaitlyn Lawes (Dec 14, 2024)
> 4 in 1st End vs. Eunjung Kim (Nov 8, 2024)
> 4 in 5th End vs. Gracelyn Richards (Sep 6, 2024)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 8th End vs. Rachel Homan (Nov 9, 2024)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















