AMJ Players' Championship
Curling Scores
AMJ Players' Championship
|
| Draw Apr 13 - 12:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Yannick Schwaller Geneve, SUI |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 5 | ||
| Bruce Mouat Stirling, SCO |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 6 | |||
Event Statistics
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.59 |
| PA/G: | 5.37 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.08 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.36 |
| PA/G: | 5.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.12 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
| Games: | 98 |
| Record: | 67W - 31L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 8.04 |
| PA/G: | 6.10 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
| Games: | 107 |
| Record: | 88W - 19L |
| Extra Ends: | 3W - 2L |
| One-Point Games: | 6W - 1L |
| PF/G: | 8.79 |
| PA/G: | 5.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.54 |
| Steal Defense: | 0.12 |
| Force Efficiency: | 0.68 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 4th End vs. Mathias Genner (Mar 29, 2025)
> 5 in 1st End vs. Mathias Genner (Mar 29, 2025)
> 5 in 7th End vs. Brad Gushue (Oct 6, 2024)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 2nd End vs. Danny Casper (Sep 12, 2024)
> 4 in 1st End vs. Mathias Genner (Nov 20, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 3rd End vs. Niklas Edin (Apr 3, 2025)
> 4 in 5th End vs. Yannick Schwaller (Apr 2, 2025)
> 4 in 3rd End vs. Tsuyoshi Yamaguchi (Mar 30, 2025)
> 4 in 8th End vs. Niklas Edin (Jan 16, 2025)
> 4 in 6th End vs. Yannick Schwaller (Sep 9, 2024)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 8th End vs. Xiao Ming Xu (Apr 4, 2025)
> 3 in 10th End vs. Cameron Bryce (Feb 5, 2025)
> 3 in 6th End vs. Mike McEwen (Jan 11, 2025)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















