AMJ Players' Championship
Curling Scores
AMJ Players' Championship
|
| Draw Apr 11 - 11:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Brad Gushue St. John's, NL |
![]() |
0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 6 | ||
| Joel Retornaz Cembra, ITA |
0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 1 | 7 | |||
Event Statistics
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.61 |
| PA/G: | 7.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.86 |
| PA/G: | 8.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
| Games: | 75 |
| Record: | 46W - 29L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 8.01 |
| PA/G: | 6.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
| Games: | 87 |
| Record: | 47W - 40L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 4W - 5L |
| PF/G: | 7.34 |
| PA/G: | 6.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 8th End vs. Shane Latimer (Mar 5, 2025)
> 4 in 4th End vs. James Grattan (Mar 4, 2025)
> 4 in 8th End vs. Scott Howard (Jan 8, 2025)
> 4 in 1st End vs. Sam Mooibroek (Dec 15, 2024)
> 4 in 7th End vs. Steve Johns (Oct 30, 2024)
> 4 in 7th End vs. JaeBeom Lee (Oct 27, 2024)
HIGH END SCORE: STEAL
> 6 in 6th End vs. Ken Hsu (Oct 27, 2024)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 7th End vs. Ross Whyte (Jan 16, 2025)
> 5 in 7th End vs. Bruce Mouat (Oct 6, 2024)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 5 in 7th End vs. John Epping (Dec 15, 2024)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















