Mixed Doubles Players' Championship
Curling Scores
Mixed Doubles Players' Championship
Apr 3 - 6, 2025
|
| Draw Apr 6 - 1:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Skaslien/Nedregotten Oslo, NOR |
2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 9 | |||
| Kaldvee/Lill Tallinn, EST |
![]() |
0 | 2 | 0 | 5 | 0 | 2 | 0 | 1 | 10 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Skaslien/Nedregotten
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.20 |
| PA/G: | 8.04 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Kaldvee/Lill
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 15.85 |
| PA/G: | 5.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.67 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.57 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Skaslien/Nedregotten
Kaldvee/Lill
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















