WCT Lodz Mixed Doubles Masters 2025
Curling Scores
WCT Lodz Mixed Doubles Masters 2025
Mar 20 - 23, 2025
|
| Draw Mar 21 - 5:10 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Cihlarova/Macek Prague, CZE |
1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 5 | |||
| Kaldvee/Lill Tallinn, EST |
![]() |
0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 2 | 2 | X | 9 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Cihlarova/Macek
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.67 |
| PA/G: | 11.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.18 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Kaldvee/Lill
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 10.75 |
| PA/G: | 6.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.54 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.35 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Cihlarova/Macek
Kaldvee/Lill
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














