Canadian Mixed Doubles Curling Championship
Curling Scores
Canadian Mixed Doubles Curling Championship
Mar 16 - 22, 2025
|
| Draw Mar 17 - 5:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jackson/McCrady New Westminster, BC |
2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 4 | |||
| Papley/Van Amsterdam Edmonton, AB |
![]() |
0 | 1 | 0 | 3 | 2 | 0 | 3 | X | 9 | ||
Event Statistics
Jackson/McCrady
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.20 |
| PA/G: | 12.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.39 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Papley/Van Amsterdam
| Games: | 8 |
| Record: | 4W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.55 |
| PA/G: | 9.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jackson/McCrady
Papley/Van Amsterdam
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 6 -- Mon, Mar 17 -- 7:00pm AT | |||
| Gagn/Mori | 4 | Final | |
| Lott/Lott | 7 | (8) | |
| Bouc/Char | 1 | Final | |
| Jone/Lain | 11 | (6) ![]() |
|
| Jack/McCr | 4 | Final | |
| Papl/Van | 9 | (7) ![]() |
|
| Powe/Saun | 10 | Final | |
| West/Stew | 6 | (7) ![]() |
|
| Spru/Spru | 1 | Final | |
| Walk/Muyr | 8 | (6) | |
| Ford/Camp | 8 | Final | |
| Zhen/Piet | 6 | (EE) | |
| Sici/Will | 3 | Final | |
| Wasy/Koni | 8 | (6) | |
| Neil/McDo | 3 | Final | |
| Henr/Gord | 8 | (6) | |
| Gagn/Mori | 4 | Final | |
| Lott/Lott | 7 | (8) | |
| Bouc/Char | 1 | Final | |
| Jone/Lain | 11 | (6) ![]() |
|
| Jack/McCr | 4 | Final | |
| Papl/Van | 9 | (7) ![]() |
|
| Powe/Saun | 10 | Final | |
| West/Stew | 6 | (7) ![]() |
|
| Spru/Spru | 1 | Final | |
| Walk/Muyr | 8 | (6) | |
| Ford/Camp | 8 | Final | |
| Zhen/Piet | 6 | (EE) | |
| Sici/Will | 3 | Final | |
| Wasy/Koni | 8 | (6) | |
| Neil/McDo | 3 | Final | |
| Henr/Gord | 8 | (6) |
| Gagn/Mori | 4 | Final | |
| Lott/Lott | 7 | (8) | |
| Bouc/Char | 1 | Final | |
| Jone/Lain | 11 | (6) ![]() |
|
| Jack/McCr | 4 | Final | |
| Papl/Van | 9 | (7) ![]() |
|
| Powe/Saun | 10 | Final | |
| West/Stew | 6 | (7) ![]() |
|
| Spru/Spru | 1 | Final | |
| Walk/Muyr | 8 | (6) | |
| Ford/Camp | 8 | Final | |
| Zhen/Piet | 6 | (EE) | |
| Sici/Will | 3 | Final | |
| Wasy/Koni | 8 | (6) | |
| Neil/McDo | 3 | Final | |
| Henr/Gord | 8 | (6) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














