Swedish Mixed Doubles Championship
Curling Scores
Swedish Mixed Doubles Championship
Dec 13 - 15, 2024
|
| Draw Dec 14 - 8:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Westman/Ahlberg Sundbyberg, SWE |
LOSS | L | ||||||||||
| Wahlin/Nygren Sundbyberg, SWE |
![]() |
WIN | W | |||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Westman/Ahlberg
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 0.00 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 1.00 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Wahlin/Nygren
| Games: | 6 |
| Record: | 6W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.67 |
| PA/G: | 5.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Westman/Ahlberg
Wahlin/Nygren
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm CET | |||
| Hall/Patz | 13 | Final | |
| Clae/Alme | 3 | (6) | |
| Sten/Berg | 3 | Final | |
| Nils/Olof | 10 | (7) | |
| Meld/Nybe | 3 | Final | |
| Ande/Gran | 7 | (6) | |
| West/Ahlb | 0 | Final | |
| Wahl/Nygr | 1 | (1) | |
| Hall/Patz | 13 | Final | |
| Clae/Alme | 3 | (6) | |
| Sten/Berg | 3 | Final | |
| Nils/Olof | 10 | (7) | |
| Meld/Nybe | 3 | Final | |
| Ande/Gran | 7 | (6) | |
| West/Ahlb | 0 | Final | |
| Wahl/Nygr | 1 | (1) |
| Hall/Patz | 13 | Final | |
| Clae/Alme | 3 | (6) | |
| Sten/Berg | 3 | Final | |
| Nils/Olof | 10 | (7) | |
| Meld/Nybe | 3 | Final | |
| Ande/Gran | 7 | (6) | |
| West/Ahlb | 0 | Final | |
| Wahl/Nygr | 1 | (1) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















