Curling Stadium Martensville International
Curling Scores
Curling Stadium Martensville International
Mar 14 - 17, 2025
|
| Draw Mar 16 - 11:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Dustin Kalthoff Saskatoon, SK |
![]() |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 1 | ||||
| Korey Dropkin Duluth, MN |
2 | 0 | 1 | 0 | 4 | X | 7 | |||||
Event Statistics
Dustin Kalthoff
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.06 |
| PA/G: | 7.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Korey Dropkin
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.22 |
| PA/G: | 5.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Season Statistics
Dustin Kalthoff
| Games: | 63 |
| Record: | 34W - 29L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 7.37 |
| PA/G: | 7.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Korey Dropkin
| Games: | 93 |
| Record: | 52W - 41L |
| Extra Ends: | 2W - 2L |
| One-Point Games: | 5W - 4L |
| PF/G: | 7.32 |
| PA/G: | 6.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Scoring Records - Season
Dustin Kalthoff
Korey Dropkin
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 3rd End vs. JaeBeom Lee (Nov 15, 2024)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 3rd End vs. Matthew Lannoye (Dec 20, 2024)
> 4 in 4th End vs. Rylan Kleiter (Sep 21, 2024)
> 4 in 4th End vs. Yves Stocker (Sep 6, 2024)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 7th End vs. Marc Muskatewitz (Sep 9, 2024)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 4th End vs. Brad Jacobs (Jan 15, 2025)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















