GOLDLINE Tour Finals
Curling Scores
GOLDLINE Tour Finals
Feb 28 - Mar 2, 2025
|
| Draw Mar 2 - 12:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ouellet/Rousseau Riviere-du-Loup, QC |
3 | 2 | 3 | X | 8 | |||||||
| Beaulieu/Morissette Saguenay, QC |
![]() |
0 | 0 | 0 | X | 0 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ouellet/Rousseau
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.69 |
| PA/G: | 9.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Beaulieu/Morissette
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.56 |
| PA/G: | 14.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.09 |
| Steal Defense: | 0.73 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ouellet/Rousseau
Beaulieu/Morissette
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: SF -- Sun, Mar 2 -- 12:30pm ET | |||
| Lapl/Gibe | 10 | Final | |
| Tang/Mart | 1 | (5) | |
| Bouc/Char | 9 | Final | |
| Gion/Desj | 10 | (8) | |
| Blac/Fort | 6 | Final | |
| Marc/Bouc | 2 | (6) | |
| Ouel/Rous | 8 | Final | |
| Beau/Mori | 0 | (3) | |
| Lapl/Gibe | 10 | Final | |
| Tang/Mart | 1 | (5) | |
| Bouc/Char | 9 | Final | |
| Gion/Desj | 10 | (8) | |
| Blac/Fort | 6 | Final | |
| Marc/Bouc | 2 | (6) | |
| Ouel/Rous | 8 | Final | |
| Beau/Mori | 0 | (3) |
| Lapl/Gibe | 10 | Final | |
| Tang/Mart | 1 | (5) | |
| Bouc/Char | 9 | Final | |
| Gion/Desj | 10 | (8) | |
| Blac/Fort | 6 | Final | |
| Marc/Bouc | 2 | (6) | |
| Ouel/Rous | 8 | Final | |
| Beau/Mori | 0 | (3) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












