Asian Winter Games
Curling Scores
Asian Winter Games
Feb 4 - 8, 2025
|
| Draw Feb 7 - 12:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| China Han, Y |
![]() |
0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 | ||
| Korea Kim, K |
1 | 0 | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
China
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 10.80 |
| PA/G: | 6.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.55 |
Korea
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 13.39 |
| PA/G: | 6.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.21 |
| Steal Efficiency: | 0.62 |
Scoring Records - Season
China
Korea
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: SF -- Fri, Feb 7 -- 12:00am ET | |||
| JPN (Koana) | 10 | Final | |
| PHI (Dubberstein) | 3 | (6) | |
| CHN (Han) | 4 | Final | |
| KOR (Kim) | 8 | (8) | |
| JPN (Koana) | 10 | Final | |
| PHI (Dubberstein) | 3 | (6) | |
| CHN (Han) | 4 | Final | |
| KOR (Kim) | 8 | (8) |
| JPN (Koana) | 10 | Final | |
| PHI (Dubberstein) | 3 | (6) | |
| CHN (Han) | 4 | Final | |
| KOR (Kim) | 8 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














