USA Curling Mixed Doubles National Championship
Curling Scores
USA Curling Mixed Doubles National Championship
Feb 17 - 23, 2025
|
| Draw Feb 21 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Anderson/Stopera Chaska, MN |
0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 3 | |||
| Thiesse/Dropkin Duluth, MN |
![]() |
1 | 0 | 0 | 3 | 1 | 1 | 4 | X | 10 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Anderson/Stopera
| Games: | 13 |
| Record: | 8W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.57 |
| PA/G: | 7.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Thiesse/Dropkin
| Games: | 12 |
| Record: | 11W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 11.16 |
| PA/G: | 5.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Anderson/Stopera
Thiesse/Dropkin
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















