Tallinn Masters Mixed Doubles
Curling Scores
Tallinn Masters Mixed Doubles
Feb 13 - 16, 2025
|
| Draw Feb 15 - 3:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kaldvee/Lill Tallinn, EST |
![]() |
0 | 0 | 3 | 1 | 1 | 0 | 3 | X | 8 | ||
| Kaare/Padama Tallinn, EST |
1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 4 | |||
Event Statistics
Kaldvee/Lill
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.41 |
| PA/G: | 6.11 |
| Hammer Efficiency: | 0.54 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Kaare/Padama
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.39 |
| PA/G: | 11.11 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.18 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kaldvee/Lill
Kaare/Padama
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 10 -- Sat, Feb 15 -- 10:00am EET | |||
| Kald/Lill | 8 | Final | |
| Kaar/Pada | 4 | (7) ![]() |
|
| Jurk/Ryme | 3 | Final | |
| Wiks/Wiks | 9 | (6) ![]() |
|
| Abbe/Hars | 4 | Final | |
| Roen/Brae | 6 | (8) ![]() |
|
| Kald/Lill | 8 | Final | |
| Kaar/Pada | 4 | (7) ![]() |
|
| Jurk/Ryme | 3 | Final | |
| Wiks/Wiks | 9 | (6) ![]() |
|
| Abbe/Hars | 4 | Final | |
| Roen/Brae | 6 | (8) ![]() |
| Kald/Lill | 8 | Final | |
| Kaar/Pada | 4 | (7) ![]() |
|
| Jurk/Ryme | 3 | Final | |
| Wiks/Wiks | 9 | (6) ![]() |
|
| Abbe/Hars | 4 | Final | |
| Roen/Brae | 6 | (8) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














