Tallinn Masters Mixed Doubles
Curling Scores
Tallinn Masters Mixed Doubles
Feb 13 - 16, 2025
|
| Draw Feb 14 - 11:50 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Roenning/Braenden Lillehammer, NOR |
![]() |
3 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6 | ||
| Jurkute/Rymeikis Vilnius, LTU |
0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 | 7 | |||
Event Statistics
Roenning/Braenden
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.09 |
| PA/G: | 7.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.52 |
Jurkute/Rymeikis
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.06 |
| PA/G: | 13.94 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.71 |
| Force Efficiency: | 0.11 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Roenning/Braenden
Jurkute/Rymeikis
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 7 -- Fri, Feb 14 -- 6:50pm EET | |||
| Roen/Brae | 6 | Final | |
| Jurk/Ryme | 7 | (8) ![]() |
|
| Abbe/Hars | 9 | Final | |
| Kaar/Pada | 3 | (7) ![]() |
|
| Kald/Lill | 10 | Final | |
| Wiks/Wiks | 1 | (4) ![]() |
|
| Roen/Brae | 6 | Final | |
| Jurk/Ryme | 7 | (8) ![]() |
|
| Abbe/Hars | 9 | Final | |
| Kaar/Pada | 3 | (7) ![]() |
|
| Kald/Lill | 10 | Final | |
| Wiks/Wiks | 1 | (4) ![]() |
| Roen/Brae | 6 | Final | |
| Jurk/Ryme | 7 | (8) ![]() |
|
| Abbe/Hars | 9 | Final | |
| Kaar/Pada | 3 | (7) ![]() |
|
| Kald/Lill | 10 | Final | |
| Wiks/Wiks | 1 | (4) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












