Scotties Tournament of Hearts
Curling Scores
Scotties Tournament of Hearts
|
| Draw Feb 17 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Laurie St-Georges Montreal, QC |
![]() |
2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 9 | ||
| Kerri Einarson Gimli, MB |
0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6 | |||
Event Statistics
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 9.14 |
| PA/G: | 6.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.60 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
| Games: | 12 |
| Record: | 8W - 4L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.20 |
| PA/G: | 6.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
| Games: | 44 |
| Record: | 27W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.38 |
| PA/G: | 6.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
| Games: | 60 |
| Record: | 36W - 24L |
| Extra Ends: | 2W - 2L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.75 |
| PA/G: | 6.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 7 in 7th End vs. Kerry Galusha (Feb 16, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 2nd End vs. Isabelle Ladouceur (Nov 10, 2024)
> 4 in 6th End vs. Julia Markle (Nov 8, 2024)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 3 in 2nd End vs. Kerri Einarson (Feb 17, 2025)
> 3 in 2nd End vs. Danielle Inglis (Feb 16, 2025)
> 3 in 8th End vs. Chelsea Principi (Nov 10, 2024)
> 3 in 4th End vs. Lauren Mann (Nov 9, 2024)
> 3 in 6th End vs. Ariane Oberson (Nov 8, 2024)
> 3 in 5th End vs. Allyson MacNutt (Nov 1, 2024)
> 3 in 3rd End vs. Rebecca Morrison (Oct 30, 2024)
> 3 in 4th End vs. Krista Scharf (Oct 13, 2024)
> 3 in 3rd End vs. Carly Howard (Oct 10, 2024)
> 3 in 7th End vs. Rebecca Morrison (Sep 14, 2024)
> 3 in 2nd End vs. Kristy Watling (Sep 7, 2024)
> 3 in 4th End vs. Xenia Schwaller (Sep 6, 2024)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 5 in 4th End vs. Kate Cameron (Feb 18, 2025)
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 2nd End vs. Satsuki Fujisawa (Nov 30, 2024)
> 5 in 7th End vs. Christina Black (Nov 26, 2024)
> 5 in 6th End vs. Momoha Tabata (Nov 7, 2024)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 7th End vs. Satsuki Fujisawa (Nov 30, 2024)
> 4 in 3rd End vs. Kaitlyn Lawes (Nov 2, 2024)
> 4 in 6th End vs. Anna Hasselborg (Oct 3, 2024)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 6th End vs. Kaitlyn Lawes (Dec 14, 2024)
> 4 in 1st End vs. Eunjung Kim (Nov 8, 2024)
> 4 in 5th End vs. Gracelyn Richards (Sep 6, 2024)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 8th End vs. Rachel Homan (Nov 9, 2024)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 8 -- Mon, Feb 17 -- 2:00pm ET | |||
| Lawes | 6 | Final | |
| Inglis | 8 | (10) | |
| St-Georges | 9 | Final | |
| Einarson | 6 | (10) ![]() |
|
| Scoffin | 8 | Final | |
| Galusha | 14 | (9) | |
| Black | 11 | Final | |
| Godsland | 4 | (9) | |
| Lawes | 6 | Final | |
| Inglis | 8 | (10) | |
| St-Georges | 9 | Final | |
| Einarson | 6 | (10) ![]() |
|
| Scoffin | 8 | Final | |
| Galusha | 14 | (9) | |
| Black | 11 | Final | |
| Godsland | 4 | (9) |
| Lawes | 6 | Final | |
| Inglis | 8 | (10) | |
| St-Georges | 9 | Final | |
| Einarson | 6 | (10) ![]() |
|
| Scoffin | 8 | Final | |
| Galusha | 14 | (9) | |
| Black | 11 | Final | |
| Godsland | 4 | (9) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















