ZEH-NOH Japan Curling Championship
Curling Scores
ZEH-NOH Japan Curling Championship
Feb 2 - 9, 2025
|
| Draw Feb 4 - 4:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Miyu Ueno Karuizawa, JPN |
0 | 0 | 1 | 2 | 3 | 0 | 1 | 3 | X | 10 | ||||
| Kai Tsuchiya Miyota, JPN |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Miyu Ueno
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.14 |
| PA/G: | 7.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Kai Tsuchiya
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.92 |
| PA/G: | 8.15 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
Miyu Ueno
| Games: | 56 |
| Record: | 35W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 0L |
| PF/G: | 7.92 |
| PA/G: | 5.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Kai Tsuchiya
| Games: | 100 |
| Record: | 62W - 38L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 8.67 |
| PA/G: | 5.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Scoring Records - Season
Miyu Ueno
Kai Tsuchiya
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















