RME Women of the Rings
Curling Scores
RME Women of the Rings
Jan 22 - 26, 2025
|
| Draw Jan 25 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Kristy Watling East St. Paul, MB |
0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 5 | |||
| Kate Cameron St. Adolphe, MB |
![]() |
2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kristy Watling
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.95 |
| PA/G: | 6.16 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Kate Cameron
| Games: | 9 |
| Record: | 7W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 5.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Season Statistics
Kristy Watling
| Games: | 55 |
| Record: | 27W - 28L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 2L |
| PF/G: | 7.44 |
| PA/G: | 7.73 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Kate Cameron
| Games: | 65 |
| Record: | 40W - 25L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 2W - 2L |
| PF/G: | 8.44 |
| PA/G: | 6.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Kristy Watling
Kate Cameron
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 4th End vs. Cheyenne Ehnes (Jan 22, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 4th End vs. Laurie St-Georges (Feb 18, 2025)
> 5 in 6th End vs. Brooke Godsland (Feb 16, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 3rd End vs. Beth Peterson (Oct 4, 2024)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 5 in 1st End vs. Miyu Ueno (Dec 31, 2024)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 24, 2026
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















