GOLDLINE Mixed Doubles Sorel-Tracey
Curling Scores
GOLDLINE Mixed Doubles Sorel-Tracey
Jan 24 - 26, 2025
|
| Draw Jan 25 - 10:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Gionest/Desjardins Saguenay, QC |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 3 | 7 | |||
| Beauchemin/Amyotte St-Lambert, QC |
![]() |
0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Gionest/Desjardins
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.06 |
| PA/G: | 6.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Beauchemin/Amyotte
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.93 |
| PA/G: | 11.72 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.22 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Gionest/Desjardins
Beauchemin/Amyotte
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













